old skautIS buton helpBěhem posledního březnového víkendu přešel SkautIS na nový vzhled, tak se nevyděste. Pro koho bude ze začátku obtížné se v něm zorientovat, může si přepnout do vzhledu starého tak, že klikne v levém oranžovém poli nad hlavním menu na chemickou lahvičku (funkce přepínání bude jistojistě dočasná).

Zdraví spck

s stop2Antonín, Starej pán, Brvú, Srdíčko (* 17.5.1899 - † 1987) - pod těmi všemi jmény ho znali ti, kdo měli štěstí být mu nablízku. Byl u vzniku skautingu v Třebíči a vytrval v něm až do konce svého života. Každý, kdo skautováním v Třebíči prošel, si bez jeho jména činnost organizace nedovede představit.

Srdíčko byl vzácný člověk! Snad se těm, kdo o něm slyšeli jen z vyprávění mohlo zdát, že kolem něho vytváříme svatozář. Není to tak! Přes svůj věkový rozdíl byl Srdíčko náš druh, bratr, kamarád. Každému poradil a pro mnohé z nás byl druhým tátou. Pro mě určitě!

Ač původem dělník, byl vysoce inteligentní. Ke všemu se dovedl postavit, byl člověkem koumavým, který stále něco ve prospěch oddílu vymýšlel a také to uměl realizovat. Měl okolo sebe rád lidi, kteří (stejně jako on) přicházeli s novými nápady.

Skautské středisko Srdíčko je nazváno po třebíčském rodáku a zakládajícímu členovi, po Antonínu Hobzovi, jenž byl také jeho dlouholetým vůdcem a jemuž se přezdívalo Srdíčko. 

Počet členů Srdíčka 2003-2017

2016 09 28 12.10.38 pf

Uložit